Nasze propozycje


Koszty dostawyNasze strony

www.ekatecheza.pl

Newsletter
Jeśli chcesz dostawać informacje o produktach i nowościach.

Gdy filozofia miesza się w sprawy płci – Jeanne Larghero

Dostępność: duża ilość
Cena: 19,90 zł 19.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Ks. dr hab. Dariusz Oko poleca książkę Jeanne Larghero
Gdy filozofia miesza się w sprawy płci”
Wydawnictwa św. Stanisława BM

Książka powstała na podstawie długoletniej pracy autorki jako nauczycielki filozofii w szkołach francuskich. Jest ona w istocie mniej lub bardziej jawną krytyką ideologii gender, która jest w nich narzucana młodzieży na podstawie decyzji politycznych i politycznego przymusu, a nie racji rozumowych.

Pokazuje ona, jak bardzo ta ideologia jest sprzeczna wewnętrznie, a zarazem jak bardzo zaprzecza ona zdrowej filozofii oraz naturze człowieka, a także jego najgłębszym i najważniejszym pragnieniom. Wskazuje równocześnie młodym czytelnikom, jak myśleć i jak postępować, aby obronić się przed jej wpływami oraz móc postępować na drodze prowadzącej do autentycznego spełnienia i szczęścia. Wykorzystuje do tego dorobek tak znakomitych autorów, jak o. Anselm Grün OSB, John i Stasi Eldredge, prof. Robert Spaemann i św. Jan Paweł II. Pedagogicznie czyni to zarazem prostym, komunikatywnym językiem, zrozumiałym dla młodego czytelnika.

Książka zawiera też miejsca dyskusyjne, które jednak trudno byłoby uznać za poważne błędy filozoficzne czy teologiczne, jest to raczej konieczne dostosowanie przekazu do mentalności społeczeństwa w wysokim stopniu zsekularyzowanego.

Korzystając z doświadczeń Zachodu książka ta może pomóc czytelnikom polskim w lepszym zrozumieniu zagrożeń płynących z teorii gender i obrony przed nią. Potrzebna tylko będzie odpowiednia dla niej promocja, aby przekonać młodzież do lektury tekstu o najważniejszych dla niej tematach, przy tym lekko i dowcipnie napisanego, wymagającego jednak pewnego wysiłku umysłowego.

Kraków, 9.05.2017

O publikacji

Rok wydania 2017
Tłumaczenie Joanna Wisła-Truty
Liczba stron 168
Format 130x200 mm
Oprawa miękka
ISBN 978-83-7422-833-6
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl